Święto Konstytucji 3 Maja

Święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja upamiętniające pierwszą europejską ustawę zasadniczą obchodzono w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Wybickiego w Gdańsku 30 kwietnia 2012 r.

Uczniowie klasy 2c wraz z nauczycielami przygotowali montaż słowno- muzyczny, który łączył w sobie zarówno elementy uroczyste (wprowadzenie pocztu sztandarowego, odśpiewanie hymnu państwowego), dydaktyczne (historia uchwalenia Konstytucji 3 Maja) jak i humorystyczne (konwencja teleturnieju).

Celem inscenizacji, z elementami edukacji poprzez zabawę, było promowanie postaw patriotycznych oraz zachęcenie uczniów do udziału wraz z rodzicami w miejskich obchodach Święta Narodowego 3 Maja.

Tekst: Dorota Świerzko

Archiwum 2011/2012