Święto Niepodległości Polski

IMG_1962.JPG

7 listopada 2013 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel upamiętniający dzień odzyskania przez Polskę niepodległości (co nastąpiło, jak wszyscy wiemy, 11 listopada 1918 roku).

W pierwszej części spotkania reprezentujący poczet sztandarowy uczniowie klasy III a przekazali sztandar szkoły młodszym kolegom z klasy pierwszej. Uczniowie klas: II c, II b, I c oraz III c pod opieką pani Grażyny Chrapczyńskiej, pana Jarosława Kovaćsa oraz pana Bartłomieja Łyzińskiego przygotowali też trzydziestominutowy program artystyczny przybliżający drogę Polaków w latach 1772 – 1989 do własnego, niepodległego państwa. Opowieść o historii Polski przeplatana była slajdami, recytacjami fragmentów literackich oraz piosenkami. Oprawę muzyczną przygotował nasz chór szkolny prowadzony przez pana Bartłomieja Łyzińskiego. Wyjątkowe wrażenie wywołała piosenka Jacka Kaczmarskiego „Przedszkole” wykonana naprawdę w profesjonalnym stylu przez Kingę Bryłę z klasy III c. W pamięci uczestników spotkania na pewno pozostała też końcowa recytacja przez Konrada Mischkera (z klasy II b) wiersza Zbigniewa Herberta „Przesłanie Pana Cogito”.

Wszystkim młodym aktorom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

Tekst: Grażyna Chrapczyńska

Archiwum 2013/2014