Święto Niepodległości w VII LO

IMG_3895.JPG

Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.Ta myśl marszałka Józefa Piłsudskiego przyświecała w tym roku twórcom szkolnego programu artystycznego przygotowanego z okazji Święta Niepodległości Polski. Uroczystość upamiętniająca wydarzenia z 1918 roku (czyli odzyskanie przez Polskę wolności po 123 latach niewoli) odbyła się w naszej szkole 10 listopada. Uczniowie z klas: I a, I c, II c oraz III b przedstawili fragmenty utworów literackich ilustrujących dramatyczne wydarzenia z historii Polski od końca XVIII wieku do czasów współczesnych. Recytacje przeplatane były opowieścią narratora oraz pieśniami patriotycznymi wykonanymi przez nasz szkolny chór (przy akompaniamencie pana Bartłomieja Łyzińskiego). Pod koniec uroczystości przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego wręczyła nagrody-niespodzianki uczniom, którzy tego dnia przygotowali najciekawszy strój w stylu lat dwudziestych XX wieku. W atmosferę – sukcesy, politykę oraz życie kulturalne - II Rzeczpospolitej wprowadziła nas wystawa przygotowana przez uczniów klasy Ic w hallu na parterze szkoły.

Tekst: Grażyna Chrapczyńska

Archiwum 2014/2015