SYLWIA LAUREATKĄ KONKURSU „OŚMIU WSPANIAŁYCH”

IMAG0063.jpg

„Zmieniaj świat na tak.
Pokaż ludziom, że człowiek
Innym szczęście powinien dziś dać!”

 Uczennica VII Liceum Ogólnokształcącego Sylwia Butowska z klasy II B została laureatką XVI edycji Konkursu ,,Ośmiu Wspaniałych” województwa pomorskiego.

 

     Uczestnicy konkursu są wolontariuszami, którzy bezinteresownie pomagają potrzebującym. Jest on przeznaczony dla młodzieży w wieku 13-19 lat i nagradza się w nim młodych ludzi, którzy nie tylko sami działają, ale również inspirują rówieśników do zaangażowania się w prace prospołeczne, przeciwstawiają się agresji i brutalności. „Wspaniali” pomagają ludziom słabszym, chorym i w podeszłym wieku. Nagrodzeni od wielu lat imponują hartem ducha i wrażliwością serca.

,,– Ten konkurs organizowany jest już od wielu lat i mam nadzieję, że pochód „Wspaniałych” nigdy się nie skończy – podkreślał podczas gali, która odbyła się w Nowym Ratuszu, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. – Pomagając innym, pomagacie sobie, wzbogacacie się o wyjątkowe doświadczenia, które mam nadzieje pozostaną w was na zawsze. I będziecie je rozsiewać także jako dorośli.”

Sylwia Butowska reprezentowała również Gdańsk w ogólnopolskiej edycji w Warszawie. Wielki finał, podczas którego poznamy wyniki zmagań, odbędzie się w czerwcu w Ostrudzie.

Uczennica naszej szkoły wyróżnia się kulturą osobistą, empatią i altruizmem, pozostając równocześnie bardzo skromną osobą. Od 2000 roku, jeszcze w gimnazjum, pracowała jako wolontariuszka w Szkolnym Kole Caritas w Żukowie, a od 2013 roku w Szkolnym Klubie Wolontariatu „Siedmiu Wspaniałych” w VII Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku. Stale pomaga w Domu Dziecka prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia Bożego Św. Wincentego a Paulo w Kartuzach. Sylwia jest bardzo wrażliwa na potrzeby osób starszych, na stałe współpracuje z Domem Seniora „Nestor”. Pracuje również na rzecz osób niepełnosprawnych, m. in. jako opiekunka, przyczyniając się do integracji ze środowiskiem lokalnym. Sylwia prowadzi również zajęcia w Parafialnym Zespole Caritas w Żukowie, pracuje także w czasie wakacji jako opiekunka podczas „Wakacji z Panem Bogiem” dla dzieci z Żukowa. Wolontariat jest jej pasją, którą potrafi krzewić wśród młodzieży. Jednocześnie swoją działalność postrzega jako coś oczywistego i nieodzownego we współczesnym świecie. Swoją aktywnością zaraża wiele osób, ucząc je altruizmu i empatii.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za ogólnopolski finał!

 

Tekst: Justyna Firmanty
Zdjęcia: Stefania Lidzbarska

Archiwum 2014/2015

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council