Szkoła Polsko-Rosyjska

Szkoła Polsko-Rosyjska

5 października 2010 r. uczniowie klas drugiej B i drugiej C – członkowie Młodzieżowej Akademii Dyplomatycznej działającej przy naszym liceum - uczestniczyli w zajęciach "okrągłego stołu" pt: Spór o politykę. Polityka sporu. Moderatorem była redaktor Maria Przełomiec z TVP.Info, a panelistami: profesorowie - Jan Malicki z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Zbigniew Karpus z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Miejscem zajęć była sala obrad Nowego Ratusza. Poruszano ważne i jednocześnie trudne tematy związane ze współczesnymi relacjami polsko-rosyjskimi. Szczególnie interesująco brzmiały wypowiedzi młodych Rosjan obecnych na zajęciach.

Czym jest Szkoła Polsko- Rosyjska?

Jest to przedsięwzięcie wspólne, Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu. Będzie to IV już edycja spotkań młodych naukowców, przy czym należy zaznaczyć, że Gdańsk po raz pierwszy zaangażuje się w przeprowadzenie tego polsko-rosyjskiego projektu edukacyjnego.

W zajęciach Szkoły bierze w sumie udział 25 młodych naukowców z terenu Federacji Rosyjskiej oraz z Rzeczpospolitej Polskiej. Kandydatów do Szkoły wyłoniła komisja konkursowa, w skład której weszli przedstawiciele wszystkich zaangażowanych stron, na podstawie przesłanych aplikacji.

Wykłady w ramach Szkoły są otwarte dla osób zainteresowanych.

Tekst i zdjęcia: Janusz Klemens

MAD 2010/2011

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council