Szkolna Wigilia

P1110183.JPG

Wszyscy lubimy świąteczny czas - światełka na choince, piękne polskie kolędy i płynące z kuchni zapachy niezmiennie oznaczają zbliżanie się świąt Bożego Narodzenia. Również w naszej szkole już od połowy grudnia wyczuwa się ten radosny nastrój oczekiwania. Poszczególne klasy przygotowują swoją Wigilię, zmienia się dekoracja sal i korytarzy, odbywają się próby do szkolnych jasełek.

Owocem tych przygotowań jest uroczysta szkolna Wigilia, przypadająca w ostatnim dniu nauki przed feriami świątecznymi, w tym roku - 20 grudnia 2013 r. Tego właśnie dnia uczniowie VII LO mieli możność obejrzenia jasełek przygotowanych przez aktorów z klas 1c, 2b oraz 3c.

Tegoroczne przedstawienie jasełkowe ukazało nam współczesną rodzinę, wcale nie świętą, która w gorączce przedświątecznych przygotowań nieomal gubi to, co najważniejsze. Wzajemne żale i pretensje domowników podsyca diabeł, który z całych sił pragnie popsuć święta Bożego Narodzenia. Znajduje jednak twardego przeciwnika w osobie anioła (brawurowo zagranego przez Kingę Bryłę z 3c). Ta domowa psychomachia kończy się na szczęście przegnaniem sił nieczystych i pogodzeniem się członków rodziny. Żartobliwy nastrój jasełkowego przedstawienia przedłużył św. Mikołaj, który pojawił się, by wręczyć gospodarzom poszczególnych klas słodkie upominki. Szkolna Wigilia zakończyła się wspólnym kolędowaniem uczniów i nauczycieli.

Postanowiliśmy, że w przyszłym roku na tę część uroczystości poświęcimy więcej czasu – śpiewanie kilku zwrotek radosnej kolędy było dowodem naszego potencjału wokalnego, ale także dało nam miłe, nie zawsze obecne w rutynie codzienności poczucie wspólnoty, jaką jest szkoła.

 

Tekst: Mariola Rautenberg

Archiwum 2013/2014

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council