Szkolny konkurs recytatorski „Razem dla pokoju”

zdjecie na str glowna.jpg

W ramach Tygodnia Globalizacji, 16 listopada b.r. zorganizowaliśmy w naszej szkole konkurs recytatorski pod hasłem „Razem dla pokoju”.  Wzięło w nim udział sześć osób z klas 1b, 1d, 2b, 3a i 3b. Uczniowie recytowali wiersze J. Tuwima, M. Hillar, K.I. Gałczyńskiego, ale największą popularnością cieszyła się twórczość W. Szymborskiej. Wspólną cechą recytowanych wierszy było przesłanie zawierające przestrogę przed wojną i wskazujące  ponadczasową potrzebę międzyludzkiej solidarności.

I miejsce w konkursie uzyskała Miriam Fierek z klasy 2b, II miejsce – Adam Kaim
z klasy 3a, a miejsce III przyznano Sandrze Bartelik z klasy 3b. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy także wartościowe nagrody książkowe. Organizatorkami konkursu były polonistki: Mariola Rautenberg i Grażyna Chrapczyńska, scenografię przygotowała Izabela Dułak.

Tekst i zdjęcia: Mariola Rautenberg

Archiwum 2016/2017