To już 12 edycja Parady Niepodległości w Gdańsku

IMG_Zdjęcie nr 1.jpg

Ta manifestacja jest za wolnością, za niepodległością, za patriotyzmem. Właśnie jest za, a nie przeciw komukolwiek, lub czemukolwiek. Za ludźmi, za ich dobrymi czynami, za dobrymi ideami. W Paradzie Niepodległości nie ma miejsca na sprzeciw!”

(„Gdańska Niepodległa”, Stowarzyszenie SUM , 2012 r.)

W tegorocznej Paradzie Niepodległości wzięli udział rekonstruktorzy, orkiestra, zabytkowe pojazdy, postacie historyczne, piękne damy i powstańcy. Jak co roku, również uczniowie z VII Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Gdańsku byli uczestnikami tej barwnej fiesty na cześć Święta Odzyskania Niepodległości. Śpiewając pieśni patriotyczne, ubrani w biało-czerwone szaliki, dumnie trzymali baner naszej szkoły. Niech żyje Wolna Polska!

Tekst i zdjęcia: Wioletta Piskała

Archiwum 2014/2015