Turniej „Młoda Krew Ratuje Życie” zakończony sukcesem naszej szkoły

IMG_1960.JPG

22 października b.r. w siedzibie Pomorskiego Zarządu Okręgowego PCK odbyło się uroczyste podsumowanie X Edycji Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych, Pomaturalnych i Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie”. W trwającym od września 2012 r. do czerwca 2013 r. turnieju wzięły udział 24 szkoły ponadgimnazjalne oraz 2 uczelnie wyższe z Gdańska i Gdyni. W czasie turniejowych akcji krwiodawstwa 1432 uczniów z pomorskich szkół oddało honorowo 1 079,142 ml krwi, a 826 studentów – 452,900 ml krwi.

Również i nasze liceum – podobnie jak w latach ubiegłych – przystąpiło do tej szlachetnej rywalizacji, której celem jest pomaganie innym oraz propagowanie idei krwiodawstwa wśród młodych ludzi. W tym roku zostaliśmy uhonorowani dwukrotnie, uzyskując IV miejsce w kategorii „Najlepsza promocja honorowego krwiodawstwa” oraz miejsce III w kategorii „Najwyższy wskaźnik aktywności szkoły : ilość oddanej krwi w przeliczeniu na jednego pełnoletniego ucznia”. Wyróżnienie, które otrzymaliśmy w konkursie, traktujemy jako zobowiązanie do dalszej promocji krwiodawstwa w naszej szkole oraz na osiedlu Chełm. Dlatego zapraszamy wszystkich pełnoletnich uczniów VII LO, ale także osoby spoza szkoły – weźcie udział w kolejnej akcji krwiodawstwa, która odbędzie się już 5 grudnia!

Tekst: Mariola Rautenberg
Zdjęcia: Małgorzata Doliniec