Turniej „Młoda Krew Ratuje Życie” zakończony sukcesem naszej szkoły

IMG_1960.JPG

22 października b.r. w siedzibie Pomorskiego Zarządu Okręgowego PCK odbyło się uroczyste podsumowanie X Edycji Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych, Pomaturalnych i Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie”. W trwającym od września 2012 r. do czerwca 2013 r. turnieju wzięły udział 24 szkoły ponadgimnazjalne oraz 2 uczelnie wyższe z Gdańska i Gdyni. W czasie turniejowych akcji krwiodawstwa 1432 uczniów z pomorskich szkół oddało honorowo 1 079,142 ml krwi, a 826 studentów – 452,900 ml krwi.

Również i nasze liceum – podobnie jak w latach ubiegłych – przystąpiło do tej szlachetnej rywalizacji, której celem jest pomaganie innym oraz propagowanie idei krwiodawstwa wśród młodych ludzi. W tym roku zostaliśmy uhonorowani dwukrotnie, uzyskując IV miejsce w kategorii „Najlepsza promocja honorowego krwiodawstwa” oraz miejsce III w kategorii „Najwyższy wskaźnik aktywności szkoły : ilość oddanej krwi w przeliczeniu na jednego pełnoletniego ucznia”. Wyróżnienie, które otrzymaliśmy w konkursie, traktujemy jako zobowiązanie do dalszej promocji krwiodawstwa w naszej szkole oraz na osiedlu Chełm. Dlatego zapraszamy wszystkich pełnoletnich uczniów VII LO, ale także osoby spoza szkoły – weźcie udział w kolejnej akcji krwiodawstwa, która odbędzie się już 5 grudnia!

 

 

 

 

Tekst: Mariola Rautenberg
Zdjęcia: Małgorzata Doliniec

Archiwum 2013/2014

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council