Tydzień Edukacji Prawnej w Sądzie Okręgowym w Gdańsku

Zdjęcie 1.JPG

W ramach Tygodnia Edukacji Prawnej w Sądzie Okręgowym w Gdańsku 17 marca 2017 roku odbyła się debata oksfordzka. W szranki stanęła drużyna VII LO z Gdańska i II LO z Gdyni. Teza debaty brzmiała: ,,Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych powinna zostać zaostrzona”. W skład drużyny weszli licealiści z klas prawno- dyplomatycznych - I B i II B - Kacper Dahm, Marcin Ługiewicz, Dominik Chodkowski oraz Wiktor Sokół. Realizowali zadania opozycji, co było jeszcze większym wyzwaniem. Wrodzony talent oratorski, znajomość zapisów ustawy oraz orzecznictwa zaskoczyła jury. Debacie przysłuchiwali się sędziowie, adwokaci i specjaliści od technik oksfordzkich, którzy byli pod wielkim wrażeniem wysokiego poziomu pojedynku. Drużynie kibicowała klasa II B. Uczniowie otrzymali gratulacje, suweniry i zaproszenie na rzeczywistą rozprawę.

Następnym punktem spotkania była prelekcja adwokata Łukasza Niedzieli, który wygłosił wykład o prawie autorskim i konsekwencjach, jakie grożą z jego nieprzestrzeganiem. Z Sądu Okręgowego wyszliśmy podbudowani i naładowani energią do dalszego działania.

Gratulacje dla drużyny z klasy prawno-dyplomatycznej I B i II B.

 

Tekst i zdjęcia Wioletta Piskała

Archiwum 2016/2017

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

Okręgowa Izba Lekarska

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk