UDZIAŁ UCZNIÓW VII LO W DNIACH OTWARTYCH POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ

p1 (1).jpg

 21 marca, czyli pierwszy dzień wiosny, to wyjątkowa okazja, aby opuścić mury szkoły i udać się na… gdańskie wyższe uczelnie. Tego dnia bowiem otwierają się one na licealistów, którzy poszukują pomysłu na swoją przyszłą edukację. Uczniowie VII LO rok rocznie korzystają z tej okazji, dlatego też i w tym roku nie mogło być inaczej. Niektóre klasy ruszyły pod opieką nauczycieli na Uniwersytet Gdański, natomiast nasze klasy matematyczne (1a i 2a) – na Politechnikę Gdańską.

Sam gmach główny tej uczelni robi wrażenie. Siódemkowicze minęli go jednak bez większych emocji, ponieważ ich celem w tym roku był Wydział Zarządzania i Ekonomii. Tam czekali już na nich studenci oraz przygotowane zajęcia wykładowe i warsztatowe. Wizyta rozpoczęła się od wykładu prorektora PG, prof. Piotra Dominiaka, który uświadomił słuchaczom jakie są tendencje liczby ludności na świecie i jaki ma to wpływ na zmiany w światowej gospodarce. Szczególną uwagę zwróciło omówienie prognozowanego wieku ludzi, tendencji rozmieszczenia ludności na świecie i wniosków z tego płynących dla przyszłych pokoleń. Następnie studenci opowiedzieli krótko o zasadach studiowania i zachęcali do zainteresowania się nowym, międzywydziałowym kierunkiem „Inżynieria danych”. Był następnie czas na pracę w grupach przy okazji projektowania i wypróbowania bezpiecznego lądownika dla kurzego jajka. Na koniec wizyty młodzież odwiedziła pracownię komputerową, w której zaprezentowane zostały profesjonalne programy do analizy danych i obliczeń statystycznych. Jednym słowem Wydział Zarządzania i Ekonomii rozpoczął wiosnę mocnym akcentem, zachęcając zainteresowanych do kontynuowania nauki na Politechnice Gdańskiej.

 

 

Tekst i zdjęcia: Jarosław Kovaćs

Archiwum 2016/2017

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council