UDZIAŁ UCZNIÓW VII LO W DNIACH OTWARTYCH POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ

p1 (1).jpg

21 marca, czyli pierwszy dzień wiosny, to wyjątkowa okazja, aby opuścić mury szkoły i udać się na… gdańskie wyższe uczelnie. Tego dnia bowiem otwierają się one na licealistów, którzy poszukują pomysłu na swoją przyszłą edukację. Uczniowie VII LO rok rocznie korzystają z tej okazji, dlatego też i w tym roku nie mogło być inaczej. Niektóre klasy ruszyły pod opieką nauczycieli na Uniwersytet Gdański, natomiast nasze klasy matematyczne (1a i 2a) – na Politechnikę Gdańską.

Sam gmach główny tej uczelni robi wrażenie. Siódemkowicze minęli go jednak bez większych emocji, ponieważ ich celem w tym roku był Wydział Zarządzania i Ekonomii. Tam czekali już na nich studenci oraz przygotowane zajęcia wykładowe i warsztatowe. Wizyta rozpoczęła się od wykładu prorektora PG, prof. Piotra Dominiaka, który uświadomił słuchaczom jakie są tendencje liczby ludności na świecie i jaki ma to wpływ na zmiany w światowej gospodarce. Szczególną uwagę zwróciło omówienie prognozowanego wieku ludzi, tendencji rozmieszczenia ludności na świecie i wniosków z tego płynących dla przyszłych pokoleń. Następnie studenci opowiedzieli krótko o zasadach studiowania i zachęcali do zainteresowania się nowym, międzywydziałowym kierunkiem „Inżynieria danych”. Był następnie czas na pracę w grupach przy okazji projektowania i wypróbowania bezpiecznego lądownika dla kurzego jajka. Na koniec wizyty młodzież odwiedziła pracownię komputerową, w której zaprezentowane zostały profesjonalne programy do analizy danych i obliczeń statystycznych. Jednym słowem Wydział Zarządzania i Ekonomii rozpoczął wiosnę mocnym akcentem, zachęcając zainteresowanych do kontynuowania nauki na Politechnice Gdańskiej.

Tekst i zdjęcia: Jarosław Kovaćs

Archiwum 2016/2017