Uroczystość pożegnania uczniów klas trzecich

IMG_1.JPG

 

29 kwietnia uczniowie klas trzecich VII LO zasiedli w szkolnych ławkach po raz ostatni przed egzaminem maturalnym. Zanim to jednak nastąpiło, wzięli udział w uroczystym pożegnaniu przygotowanym przez młodszych kolegów. Część artystyczną rozpoczęły „Artystki koła gospodyń wiejskich z Górnej Wsi Pomorskiej” (w tej roli wystąpiły Sandra Bartelik i Ada Przybysz z 2b), które najpierw brawurowo odśpiewały piosenkę na melodię „Laury i Filona”, a potem śpiewająco przekonywały zebranych o tym, że matematyczne zadania z treścią potrafią komplikować życie także poza szkołą. Widzowie obejrzeli również skecz pt. „Zaliczenie z języka angielskiego” oraz prezentację multimedialną w konwencji filmu przyrodniczego „Od homo scholaris do homo maturus – krótka historia gatunku”. Finałową piosenkę wykonała obdarzona pięknym głosem Hania Łosińska z klasy 1b.

Dyrektor ZSO Nr 7, pan Marcin Hintz oraz wychowawcy klas trzecich wręczyli nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce, a pani Beata Tubis przedstawiła prezentację pt. „Przeżyjmy to jeszcze raz”, przypominającą wycieczki, szkolne imprezy i sukcesy uczniów klas trzecich. Wielu abiturientów otrzymało także specjalne podziękowania za reprezentowanie VII LO w konkursach ogólnopolskich i wojewódzkich oraz za swój wkład w życie szkoły na polu artystycznym, wolontariackim czy sportowym.

Były to chwile pełne refleksji nad minionymi trzema latami, ale i wzruszeń towarzyszących rozstaniu - zarówno dla maturzystów, jak i dla ich wychowawców oraz nauczycieli. Za wszystkich abiturientów trzymamy mocno kciuki podczas egzaminów maturalnych. Powodzenia!

 

Tekst: Mariola Rautenberg
Zdjęcia: Janusz Klemens

Archiwum 2015/2016

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council