Uroczystość pożegnania uczniów klas trzecich

IMG_1.JPG

29 kwietnia uczniowie klas trzecich VII LO zasiedli w szkolnych ławkach po raz ostatni przed egzaminem maturalnym. Zanim to jednak nastąpiło, wzięli udział w uroczystym pożegnaniu przygotowanym przez młodszych kolegów. Część artystyczną rozpoczęły „Artystki koła gospodyń wiejskich z Górnej Wsi Pomorskiej” (w tej roli wystąpiły Sandra Bartelik i Ada Przybysz z 2b), które najpierw brawurowo odśpiewały piosenkę na melodię „Laury i Filona”, a potem śpiewająco przekonywały zebranych o tym, że matematyczne zadania z treścią potrafią komplikować życie także poza szkołą. Widzowie obejrzeli również skecz pt. „Zaliczenie z języka angielskiego” oraz prezentację multimedialną w konwencji filmu przyrodniczego „Od homo scholaris do homo maturus – krótka historia gatunku”. Finałową piosenkę wykonała obdarzona pięknym głosem Hania Łosińska z klasy 1b.

Dyrektor ZSO Nr 7, pan Marcin Hintz oraz wychowawcy klas trzecich wręczyli nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce, a pani Beata Tubis przedstawiła prezentację pt. „Przeżyjmy to jeszcze raz”, przypominającą wycieczki, szkolne imprezy i sukcesy uczniów klas trzecich. Wielu abiturientów otrzymało także specjalne podziękowania za reprezentowanie VII LO w konkursach ogólnopolskich i wojewódzkich oraz za swój wkład w życie szkoły na polu artystycznym, wolontariackim czy sportowym.

Były to chwile pełne refleksji nad minionymi trzema latami, ale i wzruszeń towarzyszących rozstaniu - zarówno dla maturzystów, jak i dla ich wychowawców oraz nauczycieli. Za wszystkich abiturientów trzymamy mocno kciuki podczas egzaminów maturalnych. Powodzenia!

Tekst: Mariola Rautenberg
Zdjęcia: Janusz Klemens