Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015

IMG_5397.JPG

Choć trudno w to uwierzyć i piękna pogoda zachęca jeszcze do odpoczynku w plenerze, wakacje nieubłaganie dobiegły końca… Tradycyjnie 1 września we wszystkich szkołach w naszym kraju rozpoczął się nowy rok szkolny 2014/2015. Uroczystość inauguracyjna odbyła się także w VII Liceum Ogólnokształcącym, tym razem nieco wcześniej i w nieco innym niż zwykle miejscu. Dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie VII LO w Gdańsku powitali rok szkolny już o godzinie 8:00 w odświętnie przygotowanej na tę okoliczność hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 7. Uroczystość sprawnie poprowadził pan Bogdan Wolf (nauczyciel wychowania fizycznego).
Po powitaniu wszystkich przybyłych i uroczystym wręczeniu dzienników lekcyjnych wychowawcom przez pana Marcina Hintza, dyrektora ZSO Nr 7 w Gdańsku, uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami. Z pewnością zajęcia te były niezwykłym przeżyciem dla naszych pierwszoklasistów. Dodajmy jednak, że znaleźli się oni pod wspaniałą opieką, ponieważ wychowawcą klasy I a będzie pani Katarzyna Wałdoch, klasy I b – pani Mariola Rautenberg, a klasy I c – pani Iwona Koch.

Dyrekcji, wszystkim nauczycielom i uczniom, szczególnie stawiającym pierwsze kroki w naszej szkole, życzymy sił do pracy i wiele radości z sukcesów!

Tekst: Grażyna Chrapczyńska
Zdjęcia Karina Pomykała