VII LO zwycięzcą w Konkursie TEEN STARTUP

1 Foto.jpg

12 kwietnia 2017 r. w Europejskim Centrum Solidarności odbył się Wielki Finał Konkursu TEEN STARTUP. Wzięło w nim udział 30 drużyn z gdańskich szkół ponadgimnazjalnych, które miały zaprezentować swój pomysł na nowatorskie przedsięwzięcie. Mimo dużej konkurencji i wielu ciekawych koncepcji, dwa zespoły z naszego liceum znalazły się wśród 10 wyróżnionych drużyn, które mogły zaprezentować swój pomysł w finale. Nic więc dziwnego, że w napięciu oczekiwaliśmy na ostateczny wynik konkursu, który okazał się dla nas podwójnie miłą niespodzianką: zdobyliśmy dwa pierwsze miejsca!

I miejsce i główną nagrodę otrzymał zespół Chalkshoes z klasy 1a reprezentowanej przez uczennice: Zuzannę Bartoszek, Martę Drzewiecką, Natalię Sulke, Sylwię Wikę oraz Aleksandrę Żychską. Chalkshoes to pomysł na dziecięce tenisówki, po których można rysować kredą. II nagrodę przyznano drużynie Keephand, do której należeli uczniowie klasy 1b: Oskar Łuszcz, Żaneta Łuszcz, Michał Panknin oraz Maria Rogucka. Keephand to nazwa osobistego uchwytu do wykorzystania w komunikacji miejskiej.

Udział w konkursie TEEN STARTUP  był dla nas niezwykle emocjonującym przeżyciem, a także okazją do wysłuchania ciekawych wykładów pt. „Talkesri” i „Czy prawnik może być kreatywny”.

Tekst: Katarzyna Wałdoch

Archiwum 2016/2017