VII LO w ogólnopolskim finale II Turnieju Debat Historycznych IPN

IMG_5847.JPG

5 kwietnia 2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku odbył się finał II Pomorskiego Turnieju Debat Oksfordzkich Instytutu Pamięci Narodowej.

Wzięły w nim udział drużyny:

• I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku
  • II Liceum Ogólnokształcącego im. dr. Władysława Pniewskiego w Gdańsku
  • VII Liceum Ogólnokształcącegoim. Józefa Wybickiego w Gdańsku
  • VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Gdańsku (dwie drużyny)
  • III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
  • IX Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdyni
  • I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Pucku.

Zespół VII LO w rozrywkach etapu wojewódzkiego zmierzył się z drużyną II Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku i dwukrotnie z uczniami VIII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku. Debaty dotyczyły okresu II Rzeczypospolitej. Nasi licealiści wykazali się bardzo dobrą znajomością historii i umiejętnością argumentowania oraz kulturą wypowiedzi. Decyzją Komisji ekspercko-sędziowskiej osiągnęliśmy najwyższy wynik i otrzymaliśmy tytuł laureata II Turnieju Debat Historycznych IPN w województwie pomorskim. Będziemy reprezentować nasz region w rozgrywkach ogólnopolskich. Gratulujemy!

Naszą szkołę reprezentowali: Wiktor Sokół z klasy II B, Mikołaj Grzanka i Patryk Frąckowiak z III B i Ksawery Hajdamowicz z III A.  Opiekę nad uczniami sprawowała Pani Wioletta Piskała – nauczycielka historii. Nad przebiegiem debaty czuwali Marszałek Debaty, Sekretarz, a także trzyosobowa Komisja ekspercko-sędziowska, która oceniała wystąpienia licealistów. W jej skład wchodzili historycy i edukatorzy z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej i Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Gdańsku.

Archiwum 2016/2017