VII LO w ogólnopolskim finale II Turnieju Debat Historycznych IPN

IMG_5847.JPG

5 kwietnia 2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku odbył się finał II Pomorskiego Turnieju Debat Oksfordzkich Instytutu Pamięci Narodowej.

Wzięły w nim udział drużyny:

  • I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku
  • II Liceum Ogólnokształcącego im. dr. Władysława Pniewskiego w Gdańsku
  • VII Liceum Ogólnokształcącegoim. Józefa Wybickiego w Gdańsku
  • VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Gdańsku (dwie drużyny)
  • III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
  • IX Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdyni
  • I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Pucku.

Zespół VII LO w rozrywkach etapu wojewódzkiego zmierzył się z drużyną II Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku i dwukrotnie z uczniami VIII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku. Debaty dotyczyły okresu II Rzeczypospolitej. Nasi licealiści wykazali się bardzo dobrą znajomością historii i umiejętnością argumentowania oraz kulturą wypowiedzi. Decyzją Komisji ekspercko-sędziowskiej osiągnęliśmy najwyższy wynik i otrzymaliśmy tytuł laureata II Turnieju Debat Historycznych IPN w województwie pomorskim. Będziemy reprezentować nasz region w rozgrywkach ogólnopolskich. Gratulujemy!

Naszą szkołę reprezentowali: Wiktor Sokół z klasy II B, Mikołaj Grzanka i Patryk Frąckowiak z III B i Ksawery Hajdamowicz z III A.  Opiekę nad uczniami sprawowała Pani Wioletta Piskała – nauczycielka historii. Nad przebiegiem debaty czuwali Marszałek Debaty, Sekretarz, a także trzyosobowa Komisja ekspercko-sędziowska, która oceniała wystąpienia licealistów. W jej skład wchodzili historycy i edukatorzy z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej i Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Gdańsku.

 

 

 

 

Archiwum 2016/2017

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council