VII LO wyróżnione w Konkursie „Ośmiu Wspaniałych”

Foto 1 (1).JPG

Miło nam poinformować, że dwoje uczniów naszej szkoły – Hanna Łosińska z klasy 2b oraz Kornel Miszk z klasy 2c - zostało laureatami w XXIII Samorządowym Konkursie Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. W ten sposób Hanię i Kornela uznano za jednych z ośmiu najlepszych nastoletnich wolontariuszy w Gdańsku. Oboje bezinteresownie angażują się w rozmaite akcje społeczne i wolontariackie, nie tylko na terenie szkoły, ale także we własnych środowiskach. Zasłużone wyróżnienia odebrali 9 maja 2017 roku podczas uroczystego spotkania z organizatorami Konkursu oraz przedstawicielami Samorządu Gdańska w siedzibie Rady Miasta Gdańska. Uroczystość upiększyła swoim śpiewem nagrodzona w Konkursie  ... Hania Łosińska!

Dodatkową radością jest dla nas fakt, że Hania, jako główna laureatka gdańskiej edycji Konkursu, wzięła udział 6 kwietnia 2017 roku w jego ogólnopolskim finale w Warszawie. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystej gali 17 czerwca 2017 roku w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Wolontariusze z naszej szkoły zamierzają włączyć się w przygotowanie tej uroczystości oraz pobytu w naszym mieście laureatów Konkursu „Ośmiu Wspaniałych” z całej Polski w dniach 16–18 czerwca 2017 roku.

Hani i Kornelowi serdecznie gratulujemy

Tekst: Grażyna Chrapczyńska