VII OLIMPIADA WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE – BEZPIECZNE I PRZYJAZNE POMORZE

Zdjęcie 1.jpg

W grudniu uczniowie naszego liceum wystartowali w VII Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie – Bezpieczne i Przyjazne Pomorze, której tegoroczne hasło brzmi: „Razem dbajmy o nasze miasto”.

Celem tegorocznej edycji Olimpiady jest między innymi zapoznanie uczestników z przepisami prawa i usprawnieniami instytucji stojących na jego straży oraz rozwijanie poczucia odpowiedzialności wśród młodych ludzi.

Nagrodą główną dla laureata olimpiady jest indeks Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej na studia pierwszego stopnia na wybranym przez laureata kierunku i specjalności kształcenia.

Szczególnym wyróżnieniem dla naszej szkoły było wystosowane przez Referat Profilaktyki Straży Miejskiej zaproszenie na uroczystą inaugurację olimpiady, która odbyła się w siedzibie Straży Miejskiej. Podczas inauguracji głos zabrali: rektor Gdańskiej Wyższej szkoły Humanistycznej – prof. zw. dr hab. Zbigniew Machaliński, zastępca komendanta Straży Miejskiej
w Gdańsku - mgr inż. Andrzej Czeran oraz kierownik Referatu profilaktyki Straży Miejskiej w Gdańsku – mgr Agnieszka Solecka.

Po inauguracji uczniowie przystąpili do pierwszego etapu olimpiady, którego wyniki ogłoszono już następnego dnia. Do kolejnego etapu, który odbędzie się 10 lutego 2014 r., zakwalifikowało się 6 uczniów naszej szkoły: Anna Antczak, Agnieszka Drygas, Karolina Pawełek, Maciej Aduszkiewicz, Krzysztof Maroń i Krzysztof Milewski. Uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia.

Tekst: Karina Pomykała

Archiwum 2013/2014