W Krainie Łagodności

Obraz 1.JPG

„Niech zakwita, niech oczyszcza, niech kształt nada

Temu, co w nas tkwi gdzieś na dnie samym

Niech się wznosi, niech się wznosi

Aż zabłyśnie tęczą

Do krainy łagodności bramą.”

Po raz kolejny młodzież udowodniła, że ma serce dla poezji, że uwielbia zabawę słowem, że tego typu przedsięwzięcia są im potrzebne.

„Poezja zachowuje od zniszczenia tchnienie boskości w człowieku” – napisał niegdyś angielski poeta Percy Shelley. Piękne tak postrzegać rolę poezji... Poezja jednak coraz bardziej staje się „dobrem” niszowym, w dobie kultury przemysłowej coraz mniej sięgamy do poezji, więc jakże cennym jest wykorzystanie możliwości kontaktu młodych ludzi z żywym słowem przekazanym bezpośrednio przez samego autora.

Kilkunastoosobowa grupa uczniów VII Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum nr 3 przeprowadziła wszystkich obecnych po zaczarowanej Krainie Łagodności. Uczniowie w wierszach i piosenkach Agnieszki Osieckiej, Edwarda Stachury, Zbigniewa Herberta, Marka Grechuty i Jacka Kaczmarskiego  odnaleźli różne jej oblicza. Ten wyjątkowy nastrój chwili podkreślony został  nie tylko odpowiednią dekoracją, ale również przepiękną oprawą muzyczną uczniów ZSO nr 7 w Gdańsku. Słowa zasłyszanych  piosenek i nietuzinkowych interpretacji tekstów sprawiły, że  uczniom i nauczycielom naszej szkoły zakręciła się łezka w oku.

Nasi uczniowie  spisali  się wspaniale, o czym świadczyły gromkie brawa, które otrzymali od zaproszonych klas i nauczycieli.

Tekst: Bartłomiej Łyziński

Archiwum 2016/2017

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

Okręgowa Izba Lekarska

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk