WARSZTATY – STRATEGIA GDAŃSKA 2030+

_MG_5062.jpg

Zazwyczaj spoglądamy w przyszłość poprzez różowe okulary, z przymrużeniem oka, z lekką nutą sarkazmu – „jakoś to będzie”. Włodarze naszego miasta zaproponowali młodym ludziom określenie własnej perspektywy w Gdańsku przyszłości, za lat kilkanaście. 10 października 2013 r. w budynku głównym Urzędu Miejskiego w Gdańsku spotkało się blisko stu uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, aktywnie działających we własnych środowiskach, w klubach dyskusyjnych, w pracach samorządów szkolnych oraz redaktorzy gazetek uczniowskich.

Młodzież w trakcie zajęć warsztatowych i podczas paneli dyskusyjnych określiła swoje życiowe cele i możliwości ich realizacji związane z przyszłą pracą, perspektywami zdobycia wykształcenia dla siebie, a w przyszłości dla własnych dzieci. Jacy będziemy, jakie będą nasze aspiracje, czy nasze miasto będzie pomocne w realizacji naszych planów? To kluczowe pytania przewijające się w trakcie spotkania. Nasze liceum reprezentowali: Klaudia Saldzień, Agnieszka Bolmann, Karolina Peczulis, Damian Gleska i Grzegorz Żukowski.

Tekst: Janusz Klemens
Zdjęcia: www.gdansk.pl