Warsztaty z komiksem w tle

P1290009.JPG

 W styczniu ponownie mieliśmy okazję gościć pracowników i wolontariuszy fundacji „Projekt Kultura” w naszych skromnych progach. Tym razem nasi uczniowie (w głównej mierze uczennice) brali udział w  warsztatach dotyczących komiksów. Grupa zainteresowanych osób miała okazję w pierwszej części spotkania zdobyć lub poszerzyć wiedzę o historii komiksów w ogóle. Z uśmiechem na twarzy przypomnieliśmy sobie znanego kilku pokoleniom Koziołka Matołka oraz obejrzeliśmy pierwowzory najbardziej popularnych komiksów na całym świecie, zaczynając od początku wieku dwudziestego na chwili obecnej skończywszy. W przedstawionej nam prezentacji „przewinęli” się m.in.: Superman, Batman, Tarzan, Mały Nemo, postaci z Walta Disney’a oraz bohaterowie współcześnie bijącej rekordy popularności Mangi.

Nasza uwaga skupiona była jednak przede wszystkim na komiksie belgijskim i jego najpopularniejszej postaci Tintin’ie. Jako że fundacja „Projekt Kultura” obchodzi właśnie „tydzień belgijski” postanowiła przybliżyć swoimi warsztatami tego właśnie bohatera.

 W części praktycznej zaś (ta bardzo się nam podobało) żywo już braliśmy udział w rysowaniu i wymyślaniu naszego własnego komiksu, gdzie mogliśmy dać upust naszej wyobraźni (czasem mrożącej krew w żyłach), kreatywności, a co niektórzy twórczej pasji, co widać zresztą na załączonych zdjęciach.

Tekst i zdjęcia: Anna Bałuta

Archiwum 2012/2013

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council