Warsztaty z komiksem w tle

P1290009.JPG

 W styczniu ponownie mieliśmy okazję gościć pracowników i wolontariuszy fundacji „Projekt Kultura” w naszych skromnych progach. Tym razem nasi uczniowie (w głównej mierze uczennice) brali udział w  warsztatach dotyczących komiksów. Grupa zainteresowanych osób miała okazję w pierwszej części spotkania zdobyć lub poszerzyć wiedzę o historii komiksów w ogóle. Z uśmiechem na twarzy przypomnieliśmy sobie znanego kilku pokoleniom Koziołka Matołka oraz obejrzeliśmy pierwowzory najbardziej popularnych komiksów na całym świecie, zaczynając od początku wieku dwudziestego na chwili obecnej skończywszy. W przedstawionej nam prezentacji „przewinęli” się m.in.: Superman, Batman, Tarzan, Mały Nemo, postaci z Walta Disney’a oraz bohaterowie współcześnie bijącej rekordy popularności Mangi.

Nasza uwaga skupiona była jednak przede wszystkim na komiksie belgijskim i jego najpopularniejszej postaci Tintin’ie. Jako że fundacja „Projekt Kultura” obchodzi właśnie „tydzień belgijski” postanowiła przybliżyć swoimi warsztatami tego właśnie bohatera.

 W części praktycznej zaś (ta bardzo się nam podobało) żywo już braliśmy udział w rysowaniu i wymyślaniu naszego własnego komiksu, gdzie mogliśmy dać upust naszej wyobraźni (czasem mrożącej krew w żyłach), kreatywności, a co niektórzy twórczej pasji, co widać zresztą na załączonych zdjęciach.

Tekst i zdjęcia: Anna Bałuta

Archiwum 2012/2013

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

Okręgowa Izba Lekarska

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk