„Wiem na bank"

10 kwietnia 2018 r. młodzież Naszej szkoły: Klaudia Markiewicz, Marcin Ługiewicz, Olgierd Golański, Silvio Żerebiec z klasy I b oraz Oskar Kucharski z klasy I e, wzięła  udział w VIII Edycji Konkursu „Wiem na bank”. Po raz kolejny zorganizowany został przez II Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu i Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Wzięło w nim udział 15 szkół z dwóch województw. Uczniowie indywidualnie rozwiązywali  test. tematyczny. Niespodzianką dla uczestników był zespołowy konkurs internetowy. Uczestnicy musieli zmierzyć się z pytaniami na czas.

Poza rywalizacją i zmaganiami konkursowymi  uczestniczyliśmy w wykładzie dr Jarosława Zetarskigo „Krótka historia wartości pieniądza w czasie” oraz poznać bogatą ofertę Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Chociaż  nie udało się nam zająć czołowego miejsca, zdobyte doświadczenie na pewno zaowocuje w następnych latach.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Wałdoch