Wigilia w hospicjum

DSCN0645.jpg

14 grudnia 2012 roku w Hospicjum im Ks. E. Dutkiewicza odbyło się spotkanie wigilijne  dla dzieci, podopiecznych hospicjum domowego. Szkolny Klub Wolontariatu reprezentowały uczennice: Monika Białkowska, Magdalena Borysiuk i Katarzyna Budnik z klasy 2B oraz koordynator wolontariatu w VII LO, bibliotekarka Izabela Dułak. W czasie spotkania przekazano paczkę z darami zakupionymi ze środków uzyskanych w listopadowej akcji („Czwartkowe babeczki”, „Andrzejki z Kmicicem”). Po podzieleniu się opłatkiem dzieci i pozostali goście obejrzeli jasełka przygotowane przez wolontariuszy hospicyjnych, przybył także św. Mikołaj, który rozdał dzieciom paczki. W tym dniu spotkaliśmy się z mamą chorej Oliwki, która nie kryła swojego wzruszenia i bardzo dziękowała wszystkim za okazane serce. Otrzymane dary sprawiły uczestnikom wiele radości, a nam - wolontariuszom - dostarczyły wzruszeń i przekonania, że warto pomagać innym.

Tekst i zdjęcia: Izabela Dułak

Archiwum 2012/2013