WIZYTA MARSZAŁKA BOGDANA BORUSEWICZA

IMG_6307.JPG

27 kwietnia 2015 r. Kancelaria Senatu RP, Biuro Senatorskie Marszałka Bogdana Borusewicza wraz z Młodzieżową Akademią Dyplomatyczną przygotowało dla uczniów klas I B i II B o profilu realizującym rozszerzony program wiedzy o społeczeństwie spotkanie poświęcone zasadom prawa wyborczego. Edukatorzy przedstawili podstawowe kwestie związane z teorią i pragmatyką wyborczą w Polsce. W drugiej części spotkania uczniowie, pracując w czteroosobowych grupach warsztatowych, próbowali swoich sił w liczeniu głosów obowiązującą metodą d\' Hondta oraz już niestosowaną od lat dziewięćdziesiątych metodą Sainte- Laguë\' a. Zespół, który wygrał, otrzymał z rąk Pana Marszałka nagrody.

Druga część spotkania poświęcona była rozmowie Marszałka z młodzieżą VII LO
w Gdańsku. Na zakończenie nasze liceum otrzymało słynny plakat wyborczy z 4 czerwca 1989 roku z autografem Pana Marszałka.

Tekst: Janusz Klemens

Archiwum 2014/2015