Wizyta norweskich parlamentarzystów

IMG_3982.JPG

 

28 listopada 2014 r. naszą szkołę odwiedziła grupa parlamentarzystów z Norwegii, którzy przybyli do Polski, aby zapoznać się z funkcjonującym w naszym kraju systemem edukacji.

Naszymi gośćmi byli członkowie Komitetu d/s Edukacji, Badań i Religii z Partii Postępu – Pani Bente Thorsen i Pan Sivert Bjørnstad oraz Pan Tobias Brännström – doradca polityczny Partii Postępu. Wizytę koordynowała Pani Anna Kieturakis z Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta Gdańska.

Norwescy parlamentarzyści z dużym zainteresowaniem obserwowali zajęcia lekcyjne z przedmiotów ścisłych - chemii, fizyki i matematyki, prowadzone przez nauczycieli przy użyciu nowoczesnych technologii. Mieli możliwość poznania metod i form nauczania stosowanych w naszej szkole oraz sposobów współpracy z różnymi instytucjami i organizacjami.

Goście zapoznali się z działaniami Młodzieżowej Akademii Dyplomatycznej, redakcją szkolnej gazety BIG oraz osiągnięciami uczniów liceum w nauce i sporcie. Poznali również wybrane fakty z historii naszej szkoły oraz życiorys i działalność jej patrona.

W trakcie spotkania z Dyrekcją szkoły zostały przedstawione informacje dotyczące systemu szkolnictwa w Polsce. Uczestnicy podzielili się doświadczeniami oraz wymienili opinie na temat organizacji pracy szkół w obu krajach. Omówiono również niektóre problemy i wyzwania stojące przed współczesną szkołą.

Podczas wizyty mieliśmy okazję zaprezentować zagranicznym gościom społeczność szkolną, jej działalność w środowisku lokalnym oraz nasze osiągnięcia i sukcesy.

 

 

 

 

Tekst: Agnieszka Juźwiak
Zdjęcia: Martyna Zygmunt, kl. I B

Archiwum 2014/2015

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council