Wizyta norweskich parlamentarzystów

IMG_3982.JPG

28 listopada 2014 r. naszą szkołę odwiedziła grupa parlamentarzystów z Norwegii, którzy przybyli do Polski, aby zapoznać się z funkcjonującym w naszym kraju systemem edukacji.

Naszymi gośćmi byli członkowie Komitetu d/s Edukacji, Badań i Religii z Partii Postępu – Pani Bente Thorsen i Pan Sivert Bjørnstad oraz Pan Tobias Brännström – doradca polityczny Partii Postępu. Wizytę koordynowała Pani Anna Kieturakis z Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta Gdańska.

Norwescy parlamentarzyści z dużym zainteresowaniem obserwowali zajęcia lekcyjne z przedmiotów ścisłych - chemii, fizyki i matematyki, prowadzone przez nauczycieli przy użyciu nowoczesnych technologii. Mieli możliwość poznania metod i form nauczania stosowanych w naszej szkole oraz sposobów współpracy z różnymi instytucjami i organizacjami.

Goście zapoznali się z działaniami Młodzieżowej Akademii Dyplomatycznej, redakcją szkolnej gazety BIG oraz osiągnięciami uczniów liceum w nauce i sporcie. Poznali również wybrane fakty z historii naszej szkoły oraz życiorys i działalność jej patrona.

W trakcie spotkania z Dyrekcją szkoły zostały przedstawione informacje dotyczące systemu szkolnictwa w Polsce. Uczestnicy podzielili się doświadczeniami oraz wymienili opinie na temat organizacji pracy szkół w obu krajach. Omówiono również niektóre problemy i wyzwania stojące przed współczesną szkołą.

Podczas wizyty mieliśmy okazję zaprezentować zagranicznym gościom społeczność szkolną, jej działalność w środowisku lokalnym oraz nasze osiągnięcia i sukcesy.

Tekst: Agnieszka Juźwiak
Zdjęcia: Martyna Zygmunt, kl. I B