Wizyta wykładowców oraz studentów Politechniki Gdańskiej w VII LO

IMG_1191.JPG

W czerwcu gościliśmy w naszej szkole wykładowców oraz studentów Politechniki Gdańskiej. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „e-doświadczenia w fizyce” i podzielone zostało na dwie części. Podczas pierwszej godziny studenci Politechniki przedstawili wiele ciekawych doświadczeń i zjawisk fizycznych. Naszym uczniom prezentacje bardzo się podobały, zwłaszcza, że w większości z nich uczestniczyli razem ze studentami.

W drugiej części spotkania wykład z dziedziny fizyki kwantowej wygłosił dr Paweł Syta. Uczniowie dowiedzieli się z niego, czym jest mechanika kwantowa oraz poznali najpopularniejszy eksperyment myślowy tego działu fizyki czyli „kota Schrödingera”.

Mamy nadzieję, że z wykładowcami i studentami Politechniki Gdańskiej spotkamy się w naszej szkole jeszcze niejeden raz.

Tekst: Przemysław Połończyk

Archiwum 2012/2013