Współpraca z British Council

British-Council-stacked-Corporate-rgb.jpg

Nawiązanie współpracy z British Council

Nasza szkoła w maju bieżącego roku nawiązała współpracę z British Council, międzynarodową organizacją promującą język angielski i kulturę brytyjską w ponad 100 państwach świata, w tym od prawie 80 lat w Polsce.

Kluczowym elementem działalności edukacyjnej British Council w Trójmieście jest współpraca ze szkołami partnerskimi. Obecność w tym gronie jest dużym wyróżnieniem dla naszej placówki. Współpraca ma długofalowy charakter, więc może przyczynić się do jeszcze liczniejszych sukcesów naszych uczniów w dziedzinie edukacji językowej.

British Council jako partner będzie aktywnie włączać się w życie szkoły między innymi poprzez: pomoc w organizacji szkolnych wydarzeń, interesujące inicjatywy na rzecz promowania nauki języka angielskiego wśród uczniów, a także doskonalenie warsztatu dydaktyczno-metodycznego nauczycieli poprzez organizowanie szkoleń.

Marcin Hintz

Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7

w Gdańsku

Gdańsk, 16.06.2014

Szanowni Rodzice i Uczniowie,

zwracam się do Państwa w imieniu British Council, międzynarodowej organizacji promującej język angielski i kulturę brytyjską w ponad 100 państwach świata, w tym od prawie 80 lat w Polsce. Od maja bieżącego roku jesteśmy partnerem VII Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Gdańsku. Pragnę serdecznie pogratulować dokonanego wyboru, jakim jest edukacja w tej wyjątkowej szkole.

Mam nadzieję, że dotychczasowe osiągnięcia i umiejętności będą dla Państwa dziecka przepustką do zdobycia miejsca w wymarzonej klasie. Nauka licealna to 3-letni etap pełen ciężkiej, sumiennej pracy, przygotowującej uczniów do kolejnych wyzwań na wyższych poziomach edukacji. Życzę, aby ten czas był owocny oraz zwieńczony satysfakcjonującym sukcesem.

Chciałabym serdecznie zaprosić do zaznajomienia się z działalnością naszej organizacji oraz rozpoczęcia nowej, fascynującej przygody z językiem angielskim. Jako partner VII LO British Council będzie aktywnie włączać się w jej życie między innymi poprzez: pomoc w organizacji szkolnych wydarzeń, interesujące inicjatywy na rzecz promowania nauki języka angielskiego wśród uczniów, a także doskonalenie warsztatu dydaktyczno-metodycznego nauczycieli poprzez organizowanie szkoleń. Ważną wartością jest dla nas długofalowość współpracy, dlatego już teraz pracujemy nad strategią na kolejne lata.

Równolegle w VII LO będą prowadzone kursy angielskiego od British Council dla różnych grup wiekowych. Dla bezpieczeństwa uczniów oraz wygody rodziców godziny kursów zostaną dostosowane do planu lekcji. Ich program kładzie szczególny nacisk na elementy brytyjskiej kultury oraz kontakt z żywym językiem. Już teraz istnieje możliwość zapisania uczniów na kursy angielskiego, które rozpoczną się we wrześniu. Serdecznie zapraszamy na bezpłatne testy poziomujące, których pierwsza edycja odbędzie się w dniach 21, 23 i 24 czerwca (będziemy informować Państwa także o kolejnych terminach). Do 31 lipca można otrzymać 10% zniżki na pierwszy semestr w ramach promocji Early Bird, a dodatkowe 10% za polecenie kursu innym osobom.

Już dziś zachęcam, by Państwa dziecko przystąpiło do bezpłatnego testu poziomującego w British Council. Wskaże on, od którego momentu najlepiej rozpocząć edukację językową i pomoże w przydzieleniu Państwa dziecka do odpowiedniej grupy. Szczegóły znajdują się na stronie:

http://www.britishcouncil.pl/promocja-early-bird-mlodziez .

Z przyjemnością czekam na Państwa kontakt pod numerem telefonu 666 369 066 oraz pod adresem trojmiasto@britishcouncil.pl. Zapraszam także do odwiedzenia naszej strony internetowej www.britishcouncil.pl.

Z poważaniem,

Beata Bireta