Współpraca z British Council

IMG_3868.JPG

W bieżącym roku szkolnym rozpoczęliśmy współpracę z British Council, wzbogacając warsztat pracy i urozmaicając zajęcia w naszej szkole. Uczniowie w VII Liceum Ogólnokształcącym mogą porozmawiać z prawdziwym native speakerem. W pierwszym semestrze w ramach zajęć przygotowanych przez pracowników British Council odbyły się warsztaty tematyczne.

30 października 2014 r. miało miejsce spotkanie, które dotyczyło popularnego święta Halloween. Uczniowie poznali jego genezę i mniej znane zwyczaje z nim związane, nauczyli się wyrafinowanego słownictwa tematycznego i mieli okazję sprawdzić swą wiedzę, odpowiadając na pytania prowadzącego Ryana.

4 listopada 2014 r. uczniowie klasy I C uczestniczyli w warsztatach Guy Fawkes Night. To święto wciąż nie jest zbyt dobrze znane polskim uczniom, a ma swoje ważne miejsce w historii Anglii. Tajemnica spisku prochowego została przedstawiona w zabawny i przystępny sposób. Uczniowie najpierw musieli zgadnąć, o czym i o kim będą rozmawiać, a zrobili to poprzez zadawanie pytań, oczywiście w języku angielskim. Później obejrzeli interesujący film w języku Szekspira, by na koniec wykonać kilka zadań na kartach pracy przygotowanych przez Ryana, który prowadził zajęcia.

Miłym prezentem gwiazdkowym okazały się lekcje świąteczne dla klasy I A i III C.

12 grudnia uczniowie z dużym zaangażowaniem pracowali w grupach, porównując Boże Narodzenie w Wielkiej Brytanii i w Polsce. Oglądając film w języku angielskim, poznali wiele ciekawych i zaskakujących faktów.

Zajęcia tematyczne przeprowadzane za pomocą ciekawych metod, wymuszające na uczniach użycie języka angielskiego od pierwszej do ostatnie minuty lekcji, to duży plus współpracy z Bristish Council. Liczymy na to, że na stałe wzbogacą ofertę edukacyjną proponowaną przez VII LO.

Tekst: Beata Tubis

Archiwum 2014/2015