Współpraca z British Council

IMG_3868.JPG

 

W bieżącym roku szkolnym rozpoczęliśmy współpracę z British Council, wzbogacając warsztat pracy i urozmaicając zajęcia w naszej szkole. Uczniowie w VII Liceum Ogólnokształcącym mogą porozmawiać z prawdziwym native speakerem. W pierwszym semestrze w ramach zajęć przygotowanych przez pracowników British Council odbyły się warsztaty tematyczne.

30 października 2014 r. miało miejsce spotkanie, które dotyczyło popularnego święta Halloween. Uczniowie poznali jego genezę i mniej znane zwyczaje z nim związane, nauczyli się wyrafinowanego słownictwa tematycznego i mieli okazję sprawdzić swą wiedzę, odpowiadając na pytania prowadzącego Ryana.

 4 listopada 2014 r. uczniowie klasy I C uczestniczyli w warsztatach Guy Fawkes Night. To święto wciąż nie jest zbyt dobrze znane polskim uczniom, a ma swoje ważne miejsce w historii Anglii. Tajemnica spisku prochowego została przedstawiona w zabawny i przystępny sposób. Uczniowie najpierw musieli zgadnąć, o czym i o kim będą rozmawiać, a zrobili to poprzez zadawanie pytań, oczywiście w języku angielskim. Później obejrzeli interesujący film w języku Szekspira, by na koniec wykonać kilka zadań na kartach pracy przygotowanych przez Ryana, który prowadził zajęcia.

Miłym prezentem gwiazdkowym okazały się lekcje świąteczne dla klasy I A i III C.

12 grudnia uczniowie z dużym zaangażowaniem pracowali w grupach, porównując Boże Narodzenie w Wielkiej Brytanii i w Polsce. Oglądając film w języku angielskim, poznali wiele ciekawych i zaskakujących faktów.

Zajęcia tematyczne przeprowadzane za pomocą ciekawych metod, wymuszające na uczniach użycie języka angielskiego od pierwszej do ostatnie minuty lekcji, to duży plus współpracy z Bristish Council. Liczymy na to, że na stałe wzbogacą ofertę edukacyjną proponowaną przez VII LO.

Tekst: Beata Tubis

Archiwum 2014/2015

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council