Wybory elektorów do Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska w VII LO im. Józefa Wybickiego w Gdańsku

IMG_7578.JPG

2 października 2015 r. zostały przeprowadzone wybory kandydatów na elektorów do Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska. Dzień wcześniej odbyła się prezentacja programów połączona z debatą społeczności VII Liceum Ogólnokształcącego. Mikołaj Grzanka, Wiktor Sokół, Jakub Waszak, Mateusz Kacpura, Klaudia Szymczyk, Dominik Godlewski, Patrycja Zwiewka przedstawili swoją koncepcję działania w Młodzieżowej Radzie oraz główny cel pracy na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego.

Podczas debaty kandydaci byli pytani o poglądy polityczne, dotychczasową działalność, zaangażowanie w sprawy społeczne oraz pracę na rzecz VII Liceum Ogólnokształcącego. Uczniowie poruszali ciekawe zagadnienia, mając świadomość, że dokonują ważnego wyboru swojego reprezentanta w Radzie Miasta.

Elektorami desygnowanym  przez Samorząd Uczniowski VII Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Gdańsku do Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska zostali Mikołaj Grzanka i Wiktor Sokół. Serdecznie gratulujemy!

Tekst: Bogdan Wolf
Zdjęcia: Janusz Klemens