WYJAZD STUDYNO-WARSZTATOWY DO TORUNIA

1. Toru˝.jpg

13 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy II B (prawno-dyplomatycznej) wybrali się do średniowiecznego Torunia. Zadanie domowe z historii – poznanie określonego obiektu zabytkowego - zostało odrobione, a nawet odbył się sprawdzian – uczniowie wcielili się w rolę profesjonalnych przewodników.  Na początku odwiedziliśmy Planetarium, potem Kościół Wniebowzięcia NMP, zwiedzieliśmy także Dom Eskenów, gdzie poznaliśmy historię Torunia. Kolejnym obiektem był Ratusz Staromiejski. Tu odbyły się bardzo interesujące zajęcia warsztatowe zwieńczone symulacją średniowiecznego procesu karnego. Nasza wiedza została doskonale spożytkowana. Po małym odpoczynku zawitaliśmy do Domu Kopernika, obejrzeliśmy Zamek Krzyżacki i Krzywą Wieżę.  Nasz pobyt w Toruniu zakończyliśmy spacerem Bulwarem Filadelfijskim.

A to wszystko w ramach podsumowania epoki średniowiecza, wszak toruńskie Stare Miasto wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Niebawem sprawdzian z całości Średniowiecza. Trzymajcie się – II B.

Tekst i zdjęcia – Janusz Klemens

Archiwum 2015/2016