Wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim

IMG_20140404_133859_3 (1).jpg

4 kwietnia 2014 roku uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego wzięli udział w Konkursie Recytatorskim im. Jacka Kaczmarskiego zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku. Celem spotkania było promowanie wśród młodzieży twórczości wybitnego poety, pisarza, pieśniarza oraz inspirowanie licealistów do artystycznych działań, jak również popularyzacja kultury żywego słowa.

W konkursie wzięła udział młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z województwa pomorskiego. Naszą szkołę reprezentowali Karolina Dombrowska oraz Aleksander Serafinowicz – uczniowie klas pierwszych. W pierwszym etapie uczestnicy recytowali utwory, w drugim śpiewali poezję. Karolina została wyróżniona za prezentację wiersza pt. ,,Miasto nocą”. Konkurs dostarczył wszystkim wielu artystycznych wrażeń związanych ze spotkaniem z twórczością Jacka Kaczmarskiego.

Tekst:Karolina Dombrowska, kl. I C
Zdjęcia: Natalia Aniskiewicz, kl. I C