Zadania biblioteki

1. Zbiory biblioteki służą realizacji programów nauczania i wychowania, edukacji kulturalnej i informacyjnej młodzieży oraz kształceniu i doskonaleniu nauczycieli.
  2. Biblioteka prowadzi działalność pedagogiczną, wychowawczą i kulturalną (organizuje wystawy książek, konkursy czytelnicze, spotkania z autorami książek, dziennikarzami, wycieczki do innych bibliotek, itp.).
  3. Prowadzi Kawiarenkę Literacko – Muzyczną „Na Piętrze” (promocja młodych talentów)
  4. Pomagamy uczniom w korzystaniu z warsztatu informacyjnego biblioteki, ułatwiamy przygotowanie się do konkursów i olimpiad.
  5. Biblioteka zaspokaja indywidualne potrzeby czytelnicze i informacyjne uczniów i nauczycieli.
  6. Udostępnia rodzicom uczniów literatury z zakresu wychowania w rodzinie, kłopotów wychowawczych, itp.
  7. Zapewniamy fachową pomoc w poszukiwaniu informacji i literatury na określony temat.
  8. Zapewniamy warunki do cichej pracy w czytelni.
  9. Informujemy o nowościach czytelniczych.
  10. Sporządzamy zestawienia bibliograficzne książek.

Collegium Civitas