Zwycięstwo w II Pomorskim Turnieju Debat Oksfordzkich

IMG_5711.JPG

VII Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego realizuje program przygotowujący młodych ludzi do udziału w debatach oksfordzkich. Uczniowie naszej szkoły – Wiktor Sokół z klasy II B, Mikołaj Grzanka i Patryk Frąckowiak z III B i Ksawery Hajdamowicz z III C reprezentowali VII LO w fazie grupowej II Pomorskiego Turnieju Debat Oksfordzkich o Puchar Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. Wraz z szesnastoma drużynami 15 lutego 2017 r. gościliśmy w murach I Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku. Wiodącym tematem debat była historia II Rzeczypospolitej. Nad przebiegiem debat czuwało jury, w którego skład weszli historycy IPN, marszałkowie oraz sekretarze z Koła Debat Oksfordzkich.

W szranki z drużyną z VII LO stanęło VIII Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Gdańsku, IX Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdyni oraz II LO im. Jana III Sobieskiego z Tczewa. Spotkania uczą kultury dyskusji, dyscypliny argumentacji, rozwijają w uczestnikach umiejętność dostosowania się do reguł i ograniczonego czasu na wypowiedź, zmuszają mówców do dobrego przygotowania i konkretnych wypowiedzi. Celem debaty oksfordzkiej nie jest dojście do konkretnych wniosków, ale wymiana poglądów. Do fazy pucharowej awansowało osiem zespołów. Nasza drużyna była bezkonkurencyjna i wygrała wszystkie debaty.

Turniej finałowy odbędzie się w 5 kwietnia 2017 roku. „Siódemkowej” drużynie życzymy powodzenia!

 

                                                                                              

 

Tekst i zdjęcia: Wioletta Piskała

Archiwum 2016/2017

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council