Żyj smacznie i zdrowo

P1080179.JPG

VII Liceum Ogólnokształcące przystąpiło do Programu Edukacyjnego ,,Żyj smacznie i zdrowo”. W ramach realizacji projektu uczniowie klas pierwszych i drugich wysłuchali na godzinach wychowawczych prelekcji przygotowanych przez młodzież z klasy II C na temat zdrowego odżywiania. Przeprowadzono także ankiety, które mają wskazać główne problemy związane ze zdrowym trybem życia naszych uczniów. Sondażowy materiał będzie stanowił temat kolejnych warsztatów.

Następnym działaniem był kulinarny konkurs międzyklasowy na ekologiczną sałatkę, w którym wzięły udział klasy I A, I C, II B oraz II C. Jury stanowiła Dyrekcja szkoły, nauczyciele i młodzież z poszczególnych klas. W wyniku głosowania wyłoniono zwycięską potrawę. Pierwsze miejsce zajęła Paulina Szatkowska (12 punktów) z klasy II B oraz Monika Wesołowska z klasy II C, drugie miejsce przypadło w udziale Karinie Ślemp (10 punktów) z klasy II C. Trzecie miejsce zajęła Aleksandra Cieplin (8 punktów) z klasy II B.

W ramach programu promującego aktywny tryb życia również przeprowadzono 20 czerwca 2013 roku festyn sportowy dla uczniów liceum w następujących dyscyplinach - piłka nożna, gra w palanta, siatkówka i koszykówka.

Działania przyczyniły się do wzrostu świadomości naszych uczniów na temat zdrowego stylu życia. Były również okazją do integracji społeczności szkolnej przy doskonałej zabawie.

Tekst: Iwona Koch

Archiwum 2012/2013