Edukacja globalna

edu.jpg

Edukacja globalna to część kształcenia obywatelskiego i wychowania, która rozszerza ich zakres przez uświadamianie istnienia zjawisk i współzależności globalnych. Jej głównym celem jest przygotowanie odbiorców do stawiania czoła wyzwaniom dotyczącym całej ludzkości.

VII Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku przystąpiło do realizacji projektu „Edukacja globalna”, a  w ramach projektu także do 18. edycji europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej pod hasłem: „RazemDlaPokoju”. Głównym motywem wydarzenia było promowanie idei wspólnego działania na rzecz pokoju na świecie.

Uczniowie wraz z nauczycielami aktywnie włączyli się w Tydzień Edukacji Globalnej, organizując i uczestnicząc w różnego typu wydarzeniach: spotkaniach dyskusyjnych, akcjach społecznych, warsztatach, wykładach, wystawach, pokazach filmowych i koncertach. W szkole odbyły się m. in.:

  1. Spotkania z wolontariuszem, pod hasam  „Leczyć z pasją”.
  2. Debata „Wolność w epoce globalizmu” z udziałem uczniów

VII LO i Społecznej Szkoły Polskiej w Baranowiczach z Białorusi.

  1. „Pokój na świecie w liczbach” – prezentacja, plakat.
  2. Konkurs plastyczny RazemDlaPokoju
  3. Wystawa pt.: „I heve a dream” J.L. King.
  4. Konkurs recytatorski – „W obronie pokoju na świecie”.

Dzięki udziałowi w projekcie ”Edukacja globalna” uczniowie pogłębili świadomośćistnienia zjawisk i współzależności łączących ludzi i miejsca  – wzajemne powiązania i przenikanie systemów kulturowych, środowiskowych, ekonomicznych, społecznych, politycznych i technologicznycho charakterze globalnym.

 

Projekty edukacyjne

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

Okręgowa Izba Lekarska

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk