III Pomorski Turniej Debat Oksfordzkich

foto 1.JPG

20 marca 2018 r. w gościnnych murach I Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku odbyła się faza grupowa III Pomorskiego Turnieju Debat Oksfordzkich o Puchar Prezesa IPN. Tematykę turnieju zdominowała historia od II wojny światowej do upadku komunizmu w Polsce.

W rozgrywce udział wzięło 12 drużyn. Debatantów oceniało jury składające się historyków i edukatorów Oddziału IPN w Gdańsku w składzie: Artur Chomicz (pełniący jednocześnie funkcję koordynatora regionalnego Debat Historycznych), dr Daniel Czerwiński, Krzysztof Drażba (naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku), Bartosz Januszewski, Arkadiusz Kazański, Mateusz Kubicki, Daniel Sieczkowski, Katarzyna Underwood. Nasze Liceum reprezentowały zespoły w składzie:

I drużyna: Wiktor Sokół kl. III B, Oliwer Herbszt kl. II A, Mateusz Orłowski kl. I B, Oskar Alaburda kl. I B,

II drużyna: Denis Sobol kl. I B, Jakub Kochman kl. I B, Olgierd Golański kl. I B, Marcin Ługiewicz kl. I B.

Po zaciętej rywalizacji na argumenty, jury wyłoniło sześć drużyn, które awansowały do fazy finałowej. Do walki o zwycięstwo w III Pomorskim Turnieju Debat Historycznych IPN przystąpią: I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku (dwie drużyny), I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Pucku, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie oraz dwie drużyny VII Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Gdańsku.

Turniej finałowy odbędzie się 18 kwietnia 2018 r. Zespołom „Siódemki” serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 Tekst i zdjęcia: Wioleletta Piskała

Archiwum 2017/2018

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

Okręgowa Izba Lekarska

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk