PRZEŁAJOWY BIEG PO ZŁOTE JABŁKO

zj14.jpg

Czy krótka przerwa, która upłynęła od rajdu do Będomina, mogła powstrzymać sympatyków aktywnego wypoczynku przed rywalizacją w jesiennym biegu przełajowym? Oczywiście nie! Tym bardziej, że naszej tradycyjnej imprezie plenerowej towarzyszyło piękne słońce wydobywające pierwsze nieśmiałe kolory jesieni na drzewach gościnnego obiektu Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul. Zielonogórskiej na gdańskim Chełmie.

Kolejny już „Bieg po Złote Jabłko” odbył się w piątek 29 września 2017 r. W rywalizacji wzięła udział młodzież klas pierwszych, która ścigała się osobno w biegu dziewcząt i chłopców. Gdyby spojrzeć na wyniki biegu czysto statystycznie to okazałoby się, że w czołowej dziesiątce obu biegów znaleźlibyśmy przedstawicieli każdej z klas.

Z reporterskiego obowiązku zobowiązany jestem wspomnieć o tych, którzy tego dnia wyróżnili się szczególnie. Otóż w pierwszej trójce biegu dziewcząt tryumfowały: Patrycja Makowska (1e), Alicja Grabicka (1d) oraz Julia Sowiak (1f). W biegu chłopców na czołowych miejscach zobaczyliśmy Marcina Dejnowicza (1d), Kacpra Omernika (1f) oraz Jana Wojtalewicza. Tradycyjnie tuż po rozdaniu pamiątkowych dyplomów wszyscy uczestnicy biegów mogli poczęstować się jabłkami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Tekst i zdjęcia: Jarosław Kovaćs

 

Archiwum 2017/2018

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

Okręgowa Izba Lekarska

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk