To jest Moja Matka ta Ojczyzna…

IMG_4309.JPG

Z okazji 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę 10 listopada 2017 roku w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Wybickiego w Gdańsku odbyła się uroczysta akademiainspirowana słowami Jana Pawła II „To jest Moja Matka ta Ojczyzna…”-.

Uroczystość rozpoczęła się wspólnymodśpiewaniem Hymnu Polski przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 przy ZSO nr 7i całąspołeczność naszej szkoły.Następnie uczniowie z klasy II D i III B ubogacili uroczystość deklamacją wierszy i śpiewem patriotycznych pieśni. Artystami opiekował się pan Bartłomiej Łyziński. Nie zabrakło też współczesnych piosenek, takich jak ,,Że nie dałaś mi mamo zielonookich snów”, ,,Moja Matko ja wiem”, ,,Miasto”. ,,List do Matki”.Na gitarze akompaniowałTomasz Wasielewski z klasy IIIA. Na koniec akademii łączącejtradycję z nowoczesnością,dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 zaśpiewały „składankę” pieśni patriotycznych, wprowadzając w podniosłą atmosferę całą społeczność szkolną.Wszyscy z dumą podziwiali tak wspaniałych artystów.

Aż łezka w oku się zakręciła od tych wszystkich wrażeń…

Tekst: Wioletta Piskała
Zdjęcia: Janusz Klemens

Archiwum 2017/2018

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

Okręgowa Izba Lekarska

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk