Zajęcia laboratoryjne w Gdyńskim Akwarium

Obraz1.jpg

25 stycznia 2018 r. klasa II D o profilu biologiczno-chemicznym wzięła udział w zajęciach laboratoryjnych pt. „Anatomia ryby, czyli o rybie od środka” w Akwarium Gdyńskim MIR-PIB.

W czasie zajęć obejrzeliśmy prezentację multimedialną o przystosowaniach ryb do życia w środowisku wodnym. Dowiedzieliśmy się o wielu ciekawych zjawiskach dotyczących ryb, np. o fantastycznej ich zdolności do kamuflażu oraz o tym, że niektóre gatunki potrafią zmienić płeć.

Po wykładzie w laboratorium przeprowadziliśmy analizę ichtiologiczną śledzia z użyciem narzędzi preparacyjnych. Nie było to łatwe zadanie, ale pani prowadząca zajęcia miała duuużo cierpliwości i wszystko dokładnie nam wyjaśniła. Na koniec obejrzeliśmy ekspozycję wodnego ogrodu zoologicznego, poznaliśmy organizmy związane z ekosystemem Morza Bałtyckiego, a także faunę wodną, pochodzącą niemal z całego świata.

Archiwum 2017/2018

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

Okręgowa Izba Lekarska

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk